יום שני, 14 במאי 2018

בני ברק מזווית אחרת

מכירים את זה שאתם חושבים שאתם מכירים מקום כי אתם עוברים שם בתדירות גבוהה אבל מסתבר שאתם בכלל לא מכירים כלום שם?
ככה בדיוק הרגשתי בליל חמישי שעבר כשסיירתי עם קובי טורנהיים, ברחובות בני ברק - העיר שאני גרה בצמדות אליה, כל כך צמוד שאני עוברת שם כמעט מידי יום.
רגע נתחיל מההתחלה 
לפני כחודש פורסמה בקבוצת הפייסבוק "אסטרטגייה שיווקית בכיף" הצעה של קובי, כלכלן ויועץ משכנתאות יליד בני ברק, לסיור מודרך על ידו בבני ברק - ברור שקפצתי על ההצעה לסיור קל"ב.

בערב חמישי נפגשנו חברי הסיור והתחלנו ללכת....


ואכן הלכנו, קובי שגדל בעיר מכיר כל קופת צדקה וכל חנות בעירוכמעט לכל מקום היה לקובי סיפור פקנטי והיינו בהרבה מקומות - והסיפורים זורמים, כן גם לחניית העגלות בכניסה לבניין יש סיפור.לאחר חצי שעה של הליכה והסברים מרתקים ומצחיקים התחלנו לילל לקובי שאנחנו חייבים לאכול! לאכול את האוכל המדובר של בני ברק הלא הוא הקוגל.הסיור הוא לא סיור אוכל, אני בטוחה שקובי גם יעשה עם הזמן סיור כזה, אבל קובי הביא אותנו למקומות השווים ביותר שבבני ברק.

וכמובן את הצ'ולנט, כן מסתבר ש 23:00 זאת שעה לגיטימית לאכול צ'ולנט ולא חסרים מקומות בעיר למצוא את הסיר הענקי עם הקופסאות העגולות שכל אחד ממלא לו.אפילו הגענו לחנות למכירת מכונות תפירה שם זכיתי לקבל מהורי את מתנת בת מצווש שלי - מכונת התפירה הראשונה שלי... וכן החנות קיימת עד היום בערך כמו שאני זוכרת אותה לפני 3 עשורים.אחד ההסברים המצחיקים ביותר לקובי היה לשאלה, מדוע יש לוח מודעות אבל ברחוב? וחובה גם לשמוע את ההסבר שלו מדוע יש קופות צדקה ליד מעברי חציה. 
ואפרופו מעבר חציה אז למדתי גם איך לחצות את הכביש כבניברקית.קובי שופע סיפורים והסברים כרימון ולכל קושיה שהעלנו הוא נתן לנו מענה בגישתו ההומוריסטית.סיימנו את הסיור במסעדה צדדית, כמובן שלקובי יש הסבר למה לא אוכלים ברחוב, בהמון הודיה לקובי ולאשתו רחלי, וכן לאביטל חברת הקבוצה שבזכותה נעשה הסיור .

והכייף הגדול ששלושה ימים אחרי הסיור קובי מחליט לעשות עוד סיורים ליליים ופותח דף פייסבוק שבו ניתן לתאם איתו, 
או בנייד שלו 055-6689009

אל תוותרו על להכיר את בני ברק מזווית אחרת

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה