יום שלישי, 3 באוקטובר 2017

רן ארהרד, "עולם אחר לגמרי"


התשובה הראשונה שלי כאשר היחצנית פנתה אלי היח"צ בשאלה - האם אני מעוניינת לקרוא ולסקר את הספר "עולם אחר לגמרי " מאת: רן ארהרד  היה - לא!
מדוע אני צריכה לקרוא על חולת סרטן ועל הסבל והכאב שהיא עוברת
לא מכניסה את עצמי למיטה חולה ועוד ועוד מחשבות שליליות
אך מאוד התעניינתי  וגוגל באה לעזרתי - גלגול וקראתי את התקציר של הספר
ובקשתי שתשלח לי


אז כן הוא עוסק במחלה הנוראית - אבל מהצד "הטוב" שלו, אם יש כזה,
הספר הינו רומן שחלקו סיפור אמיתי כשהגיבורה הראשית היא יעל אופק בת 35 שבמהלך טיפולי פוריות שהיא עוברת מתגלים שלושה גידולים אלימים בשדה.
הרומן כתוב משלוש נקודות מבט - של יעל ה"חולה", של טוהר החברה הטובה, ושל אבנר בעלה של יעל.
והכתיבה של רן ארהרד קולחת ונעימה מאוד ובעיקר "דוחפת" לשינוי מחשבתי - שאני ממש בעדו!

הספר מציג את תפיסת עולמו של רן ארהרד, ששינה את חייו לאחר 'קריאת ייעוד' שקיבל, נטש את עולם ההייטק וכיום מלווה נשים להחלמה מואצת ממצבים מורכבים .

"אין לי דרך להסביר את השינוי שחל בחיי", מודה ארהרד. "בלי שום רקע בנושא התחלתי לראיין אנשים שחוו 'נס רפואי' ועם הזמן הרגשתי שאני מבין משהו משמעותי לגבי החלמה. את הידע הזה אני מיישם במפגשים עם נשים בתהליך החלמה ממחלות קשות".
בכל שנה נפטרים בישראל כ – 11 אלף בני אדם מסרטן. אני מאמין שזה לא אמור להיות ככה. שבעוד עשור או שניים המספרים ירדו דרמטית, בעיקר בזכות שינוי תודעתי, שאני ואנשים כמותי עוזרים להטמיע" מסביר ארהרד.
כיצד בא שינוי תודעתי זה לידי ביטוי?
גלית הבדלה, מתמודדת ומטופלת של ארהרד היא דוגמא חיה לאמונה זו. גלית פגשה בסרטן שד גרורתי כולל גרורה בעצם הירך וגידול די גדול בשד. היא סירבה לקבל כימותרפיה והקרנות ועברה עם רן תהליך של ליווי להחלמה. כעת היא נקייה לחלוטין.
"פגשתי סרטן לפני שנה וחצי, עשיתי המון דברים אבל משהו היה עדיין חסר", מעידה גלית. "ואז התגלגלה אלי טיוטת הספר 'עולם אחר לגמרי' של רן ארהרד, לא הצלחתי להניח אותו מידי. קראתי אותו בשטף ונפעמתי, זה היה כאילו מישהו מדבר אותי. מאז רן הפך למרפא הרגשי שלי, והסרטן נפרד ממני באהבה. אני נקייה, בריאה ומאושרת (ללא כימו'...). "לתחושתי זה ספר חובה לכל מי שמתמודד עם המחלה ולכל מי שקרוב לפוגשי הסרטן. הספר ומה שקרה בעקבותיו שינה את חיי והעלה אותי בכמה מדרגות בדרך להחלמה".
 גם אורית אלבז, שפגשה את רן בזמן אשפוזה במחלקה האונקולוגית כשהיא סובלת כאבים עזים ומחפשת הוספיס עברה עם רן תהליך דרמטי:
"כשמצאתי את האנשים שילוו אותי ולא ירפו היה ביניהם אדם אחד שראה מעבר. ראה ניצוץ. ראה את המלחמה שלי בכאב ובשחור.. נכנס עמוק וראה את הלב שרצה להמשיך לפעום. אז ידעתי שניצחתי! את התודה הזאת אני חבה לרן שראה ודאג להזכיר לי כל יום שהוא רואה את הניצוץ הזה. בזכות האמונה הענקית שלו בי, אני כאן".
"זהו ספר מעורר השראה ומעניק דחיפה לחיים לנשים המתמודדות עם מחלות קשות", מסכם רן ומוסיף: אני רואה בספרי "עולם אחר לגמרי" שליחות, דרך להעברת מסרים עמוקים. כעת אני מבין שחלק מהותי מהייעוד שלי הוא להפיץ בעולם את בשורת ההחלמה האמתית".

 "עולם אחר לגמרי " מאת: רן ארהרד  / הוצאה עצמית/ 358 עמודים / מחיר מומלץ: 88 שקלים / ברשתות הספרים.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה