יום ראשון, 24 בספטמבר 2017

לחבק לך את הלב רן אפלברג


את הסיפרים של רן אפלברג אני מכירה מהפייסבוק אלו הפוסטים שגורמים לי לעצור הכל ולקרוא בנשימה אחת את הסיפור הקצר שהוא העלה.
ורגע לפני ראש השנה הלכתי לקחת מהדואר את הספר השני שלו  - לחבק לך את הלב -  והתאפקתי כל כך התאפקתי לא לפתוח את העטיפה כי ידעתי שלא אוכל להניח לספר עד שאסיים אותו, רציתי שיהיה לי זמן לשקוע במילים במשפטים בסיפורים של אפלברג.והרגע הגיע - קרעתי את המעטפה וצללתי לסיפורים, מקבץ של סיפורים שכל אחד מהם הוא סיפור אחר שונה וכל אחד מהסיפורים מכניס משהו אחר ללב, לראש . כל סיפור גורם לעיניים להסתכל על משהו שונה.. כן, כל הגוף משותף לקריאה.

הקאץ' שבסיפורים של רן אני "שותה" במהירות כל משפט ואז מצטערת שנגמר לי הסיפור.
 

אפלברג מצטיין בכתיבה מתומצתת, בגובה העיניים, שתופסת אותנו מהרגע הראשון חזק בבטן ומעבירה אותנו סחרחרה של רגשות - ויש בסיפורים את כל
מִנְעָד הרגשות- אמפטיה, כעס, צחוק, מבוכה, התרגשות והמון המון אהבה.

  
רן אפלברג הוא סופר, תסריטאי, מחזאי ופה ושם גם קומיקאי ובמאי.

בספרו של אפלברג כל אחד מהגיבורים חייב להתמודד באומץ עם נסיבות חייו או שימחץ על ידי מציאות דורסנית, וכל אחד מהסיפורים הופך לקוראים את הקרביים ואת הלב גם יחד. 


 "לפני חמש שנים, בעקבות גירושים כואבים ומפח נפש מקצועי, שקעתי בדיכאון כבד והדבר היחיד ששמר על שפיותי היו סיפורים קצרים שהתחלתי לפרסם בדף האישי שלי בפייסבוק", משתף אפלברג ומוסיף:  "להפתעתי, חלק מהסיפורים הפכו לוויראליים, זכו באינסוף אהבה ופרגון, נקראו על ידי מאות אלפי ישראלים - וגרמו למספר העוקבים שלי לזנק מ-32 ל-75,000 איש".

"התגובות החמות החזירו לי את האמון בעצמי כיוצר, מילאו אותי בשמחת חיים ובזכות הקוראות והקוראים שלי הפכתי לסופר, וניצלתי מהרס עצמי".".....אני משתוקק שמישהו יכתוב כבר שיר על האהבות הקטנות, אלו ששומרות אותך שפוי, שבונות ומטפחות ומשגיחות עליך באמת."

 

ספרו השני של רן "לחבק לך את הלב " בהוצאה עצמית. מספר עמודים: 208  מחיר: 92 שקלים. להשיג בכל חנויות הספרים הנבחרות. באתר הבית של המחבר.

2 comments: