יום שני, 18 בספטמבר 2017

שלל אטרקציות ברחבי הארץ לבילוי עם כל בני המשפחה בחופשת סוכות 2017לא הסתיים החופש הגדול וכבר מתחיל חופשת סוכות, מצרפת שלל אטרקציות ברחבי הארץ לבילוי עם כל בני המשפחה 

ירושלים והאזור 

פסטיבל תותי קיץ לכל המשפחה ברמת רחל
קיבוץ רמת רחל סמוך לירושלים, חוה"מ סוכות, יום ראשון 8.10, שלישי 10.10 בין השעות 10:00-14:00
קטיף עצמי של תותי קיץ, הכנת שתיל תותי אישי, סדנה לפונדו שוקולד, אפיית פיתות בטאבון, חידת חמיצר באתרי רמת רחל, מתחם מתנפחים ועוד. לבקר בחוות אייל להכיר חיות משק, בריכות אקולוגיות ולסייר בגן ירק אורגני, בוסתן פירות וגינת תבלינים ייחודית, לסייר עצמאית בקיבוץ עם מפה או על אופניים שניתן לשכור במקום וליהנות מפיקניק במתחם הירוק והכפרי של רמת רחל. לרשות המשתתפים סוכה במלון.
35 ₪ לילד 30 ₪ למבוגר (קטיף התותים והפעילות הנלווית בלבד). השכרת אופניים, חמיצר וחוות אייל בתשלום נוסף).
לפרטים נוספים: www.krr.co.il

פסטיבל פרי האדמה בגן הבוטני בירושלים
8-11.10.2017 בין 10:00-17:00 הגן הבוטני האוניברסיטאי גבעת רם
סיורים וסדנאות יצירה בסימן 4 המינים. בכל יום, בין השעות 11:00-16:00 יתקיימו סיורים בחלקת אסיה ובגינת התבלינים של הגן בנוסף מוזמנים המבקרים להצטרף לסדנאות יצירה מרתקות: הכנת חטיף בריאות מתמרים: יצירת נרות ריחנים עם שמן אתרי של אתרוגים: סדנה להכנת מיצוי של שמן זית והדסים, סדנת כדורי זרעים ייחודית מחרסית ואדמה. בנוסף תתקיים בכל יום (חוץ מה-12.10) סדנת קצב תוססת ומיוחדת עם מגוון תופים תוך הצגת והכרת מבחר כלי נגינה אותנטיים מעולם היוצרים יחד מוסיקה מגוונת. בשיתוף מבקרים.
35 ₪ (לילד ומבוגר) מנויים: כניסה חינם. ילד ירושלמי: 15 ₪ עם ההורים ובהצגת ת.ז של ההורה
לפרטים נוספים: http://www.botanic.co.il/

מעלית הזמן בירושלים
מעלית הזמן בירושלים, שד' ממילא, יצחק קריב 6 ירושלים, 8-11 באוקטובר 10:00-22:00 מיצג אחרון ב-21:20 בשישי מ-10:00-14:00
מסע מדהים ורב חושי הכולל 4 מיצגים חדשניים המשלבים אפקטים ייחודיים . 250  מ"ר של מסכי לד היקפיים העוטפים את הקהל ב-180 מעלות, מערכות שמע ותאורה מהמתקדמות בעולם, 104  מושבים, 98 מהם נעים על 6 צירי תנועה ו- 6 מהם נייחים (כאשר עפ"י דרישה מראש ניתן לקבע מספר מושבים רב יותר).
 מסע ביקום – מכדור הארץ אל קצות הגלקסיה  הרגע בו נוצר היקום – המפץ הגדול וליהנות מסיור וירטואלי במערכת השמש, סביב כדור הארץ, הירח והפלנטות השכנות. מסע בגוף האדם. סודותיה של המכונה המשוכללת ביותר ביקום, גוף האדם. בעזרת 'אינפו' קפסולה – רובוטית עתידנית המנחה את המסע ומספקת לאורך המיצג נקודת מבט ייחודית משלה על הנעשה בגופנו. מעלית הזמן –מיצג חוויתי בהדרכתו של חיים טופול העושה סדר בהיסטוריה הארוכה והמורכבת של העיר ירושלים.  אני ירושלים –ליהנות ולחוות את הצלילים והריחות של העיר ירושלים.
54 ₪ ברכישת כרטיס בקופת האתר. 46 ₪  הנחות לתושב ירושלמי/חיילים/סטודנטים
לפרטים נוספים: 02-6248381 או באתר www.time-elevator.co.il

פסטיבל "חידות בסוכות" ברובע היהודי
8-10.10.2017 , בין השעות 10:00-18:00, ברובע היהודי בירושלים
החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי בירושלים מזמינה את הקהל הרחב להגיע וליהנות מאטרקציות חדשות וייחודיות: לראשונה בארץ: חדר בריחה ווירטואלי בו יפגשו המשתתפים את גיבורי התנ"ך דרך משקפי תלת מימד, ייקחו חלק בסיטואציות ויפתרו דילמות מהתנ"ך בעזרת בני המשפחה. סיורי סאגווי אטרקטיביים מודרכים ברחבי הגן הארכיאולוגי מרכז דוידסון.  בנוסף, יוכל הקהל הרחב להנות מסוכות שיוצבו ברחבי הרובע ובהן פעילויות לכל המשפחה כמו כתבי חידה, חפש את המטמון, תפזורות ועוד בחינם או בתשלום סמלי, כלייזמרים שיופיעו ברחבי הרובע ומגוון סיורים מודרכים ומומחזים באתרי הרובע היהודי השונים, שמחת בית השואבה בבית כנסת 'החורבה' בליווי תזמורת חסידית, מידי יום כחצי שעה לאחר תפילת ערבית, פרוייקט הפסיפסים בקארדו ותערוכת לגעת ברגע במרכז דוידסון.
כרטיס כניסה מוזל לאתרים, כולל הדרכה – 10 ₪ לאתר לאדם. ניתן לרכוש כרטיס משפחתי לזוג הורים ללא הגבלת ילדים ב-140 ₪ בלבד, המאפשר כניסה לכל האתרים, כולל ההדרכות (בהרשמה מראש) והפעלות בתשלום. חדר בריחה: 25 ₪ לילד, 30 ₪ למבוגר, סאגווי: 55 ₪ מגיל 16ובהרשמה מראש.
לפרטים נוספים: http://www.rova-yehudi.org.il /

JerusalemMoments –  תערוכת צילומים  
8-10.10.2017 - כניסה חופשית לקארדו הפתוח וברובע ההרודיאני בין 09:00-17:00
החברה לשיקום ופיתוח הרובע היהודי מזמינה את הקהל הרחב לתערוכה לציון 50 שנה לאיחוד העיר המציגה 50 תמונות בגדלים שונים המתארות 50 רגעים ירושלמים ייחודיים שצילם האמן עזרא לנדאו. התמונות עוסקות באיחוד – רגעים ירושלמים מיוחדים היוצרים חיבורים מעניינים בין עולמות שונים. התערוכה מוצגת חלקה בקרדו הפתוח וחלקה ברובע ההרודיאני.
התערוכה שמוצגת בקארדו הפתוח כניסה חופשית ,התערוכה המוצגת ברובע ההרודיאני- העלות 10 ₪

בעקבות כלי נשיפה - סיורים ייחודיים לילדים במוזיאון המוסיקה העברי
8-10.10.2017 בין 09:30-20:30 שישי 09:30-13:30
מוזיאון המוסיקה העברי – נחלת שבעה, יואל סלומון 10 ירושלים.
חלילים, חצוצרות, קרנאיי בוכרי, נאפר מרוקאי, חמת חלילים טוניסאי, קלרינט  שהגיעו מארצות שונות ומתרבויות מרתקות יככבו בסיורים המיוחדים במהלכם יתנסו המבקרים בנגינה, יחושו ויחוו את החומרים השונים מהם עשויים הכלים בהתאם למדינה והתקופה בה נוצרו. בנוסף ייהנו ממולטימדיה ייחודית ומשחקים מתקדמים, ולקינוח יוכלו לסייר בין כותלי בית המקדש באמצעות טכנולוגיית VR (מציאות מדומה) ולהכיר את שירת ונגינת הלוויים. (כל סיור כשעה. בהרשמה מראש בלבד)
רגיל – 50 ₪/ ילד מגיל 5 ומעלה – 40 ₪/ סטודנט 35 ₪  חייל 30 ₪.
לפרטים נוספים ותיאום הגעה מראש בטלפון 02-5406505 http://hebrewmusicmuseum.com/

'מותק של מדע'
4-14.10.2017 ,מוזיאון המדע ע"ש בלומפילד
מגוון הדגמות מדעיות, סדנאות בנייה והתנסות, סיור בחממה, הצגות ייחודיות בבכורה לילדים בנושא הסוכר לצד ביקור בתערוכה החקלאית 'שדות המחר'.
מופע מיוחד בבכורה לילדים והצגת ילדים משעשעת. לקינוח מוזמנים ההורים והילדים לצפות בסרט בתלת מימד ולעוף עם פרפרים דבורים עטלפים וציפורים..
כמה? עד גיל 5 חינם, ילד או מבוגר 60 ₪, כרטיס משפחתי הורים עם כל הילדים או סבים על כל הנכדים 220 ₪
הנחות למחזיקי כרטיס ירושלמי, חיילים נכים גמלאים ועוד.
לפרטים נוספים בטל' 02-6544888 /  www.mada.org.il
'אבנים מדברות' – תערוכת ציורי שמן על בד
8-10.10.2017 בין 11:00-19:00 גלריית רוזנבך, המלך דוד 16 כניסה מרחוב משה הס 2
תערוכת יחיד ראשונה לאמן בנימין בסטיקר בה מוצגים 17 ציורי אבסטרקט, שמן על בד, עשירים בצבעים עזים, בווריאציות אינסופיות של משחקי אור וצל ומלאי אווירה. גלריית רוזנבך לאמנות עכשווית בבעלות איש העסקים אורי רוזנבך נוסדה באוקטובר 2015.
כניסה חופשית
 www.rosenbach.co.il לפרטים נוספים:  050-7516091

מתקנים חדשים וסדנאות שוקולד בקיפצובה
4-13.10.2017 מהשעה 10:00, פארק קיפצובה – קיבוץ צובה ליד ירושלים
פארק קיפצובה, המיני-לונה פארק היחיד באזור ירושלים, התחדש לאחרונה והוסיף למגוון הפעילויות והמתקנים 2 מתקנים חדשים: קרוסלת שרשראות וקרוסלת כדורים פורחים צבעונית וסדנאות שוקולד חדשות במתחם הסגור. הקטנים והגדולים מוזמנים לסדנת בניית סוכה משוקולד עשויה וופלים מקושטים בסוכריות צבעוניות, חטיפי בייגלה, להנות ממגוון מהתקנים והאטרקציות במתחם.
לרשות המבקרים יעמדו 2 סוכות כשרות למהדרין. האחת בפארק קיפצובה והשנייה בגליתא חוות השוקולד.
 
 מרכז הארץ

תערוכה חדשה במוזיאון הרצלילינבלום
"מסע ברחובות תל אביב - סיפור ועוד"
8/10-10/10 בין השעות 08:00-18:00
אוצרות: שירלי גורן ויהודית בן לוי
בחינם לקהל הרחב, ללא עלות. בתיאום מראש.
אלפי  שלטי רחוב, ככרות, שבילים ושדרות מפוזרים ברחבי העיר תל אביב. כמה פעמים תהינו מיהם האנשים האלה? מה עומד מאחורי סיפור חייהם? מה המשמעות של הביטויים המוזרים ציהת"לי, בוקי בן יוגלי? מה זה ק"ם ומח"ל ומיהן שתי האחיות? התערוכה "מסע ברחובות תל אביב - סיפור ועוד" מספרת את סיפורה של העיר תל אביב כמו גם את סיפורה של הארץ בראי בוניה, מקימיה, משורריה, סופריה ורבים וטובים אחרים שתרמו כל אחד בתחומו ובתחומה לפיתוחה של הארץ והעיר תל אביב. כל אחד משלטי הרחוב מספר עולם ומלואו.
בתערוכה נספר את סיפורם של אלה שהעיר בחרה להנציחם: גיבורי וגיבורות התנ"ך, אישים ונשים שהפליאו לעשות במגוון תחומים, גיבורי המחתרות, מייסדי העיר, אמנים בתחומי עשיה שונים, מדינאי העולם שתרומתם להקמת המדינה, להצהרת בלפור או להצלת יהודים .
חלקה בראשון של התערוכה מוקדש לציוני הדרך החשובים בתולדות המדינה: השנה נחגוג 120 שנים לקונגרס הציוני הראשון, 100 שנים להצהרת בלפור, ו-70 שנה לכ"ט בנובמבר .אירועים מכוננים אלה מצוינים בעיר ברבים משמות רחובותיה הראשיים: אלי כהן, ישראל גרוזנברג, מקס נורדאו, המלך ג'ורג ועוד. חלק שני בתערוכה מספר על  אנשי התרבות והרוח מהמאות ה-12 וה-17;שלום שבזי, הרמב"ם, יהודה הלוי, לצידם של אלתרמן, שלונסקי, ביאליק וטשרניחובסקי . חלק נוסף  יוקדש לתל אביב כמרכז כלכלי ארצי, והנצחתם של אלה שתרמו לבנייתה של התשתית הכלכלית ברחובותיה: דוד חכמי, ליאון רקאנטי, שמעון מזרחי .
הפרק האחרון בתערוכה יוקדש לכל 64 הנשים ששמן הונצח ברחובות תל אביב, סיפור חייהן, גבורתן ותרומתם לתקומתה ולתרבותה של מדינת ישראל: גולדה מאיר, חנה סנש ליד פועה, שתי האחיות, ברכה פולד, אנדרומדה , לאה גולדברג, חנה רובינא, ויהודית מונטפיורי ועוד.
כל אלה מוצגים בתערוכה בצילום, סיפור, מוצג ומיצג היוצרים מרקם היסטורי ואנושי של הארץ, העיר ותושביה החיים כאן.
פעילות מיוחדת לבני נוער- מה עושים חברי "החבורה הסודית" במוזיאון הרצללילנבלום?
המוזיאון מציעה לבני הנוער בגלאי 10-14 ולהוריהם פעילות חוויתית אינטראקטיבית חדשה: החבורה הסודית במסע בעקבות כתב ידה המקורי של לאה גולדברג במוזיאון. מדובר בסיור חדש שמטרתו להציג לבני הנוער את התערוכה "מסע ברחובות תל אביב-סיפור ועוד". המשתתפים נחשפים לגיבורי היישוב, אומנים ומנהיגים  המונצחים ברחובות העיר.
גם אתם מוזמנים לבקר בתערוכה החדשה לחוות את סיפורה של העיר תל אביב כמו גם את סיפורה של הארץ הזו בראי בוניה, מקימיה, משורריה, סופריה ורבים וטובים אחרים שתרמו כל אחד בתחומו ובתחומה לפיתוחה של הארץ והעיר תל אביב.
אלה מוצגים בתערוכה בצילום, סיפור, מוצג ומיצג היוצרים מרקם היסטורי אנושי של הארץ, העיר ותושביה החיים כאן.
בתערוכה מוצגים הסיפורים מאחורי שמות הרחובות כמו- לאן נעלם רחוב המיליונרים? כמה רחובות יש על שם נשים? למה לביאליק י שלושה רחובות על שמו? מהי התעודה האדומה? 
הפעילות הינה שעתיים וללא עלות, מספר המשתתפים מוגבל.

כתובת: הרצל 13, פינת לילינבלום 26, תל אביב
שעות פתיחה: ימים א'-ה' החל מהשעה 08:00, בתיאום מראשטלפון:  1-700-558-000 

 סדנת קישוטים לסוכה במוזיאון נחום גוטמן לאמנות
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות מקיים בחול המועד סוכות סדנת יצירה להכנת קישוטים מניירות צבעוניים ומגלילי נייר ממוחזרים באווירה קרנבלית.  הסדנה תתקיים ביום שלישי, ה-10 באוקטובר 2017. שעת פעילות הסדנה: 13:00-10:30.
משך הפעילות: הכניסה חופשית במהלך שעות פעילות הסדנה.
הפעילות מתאימה:  לגילאי 5 – 10.
מחיר סדנה: 45 ₪ לילד // 15 ₪ למבוגר מלווה.
הרשמה לסדנאות בתשלום מראש:  דרך אתר GoShow או בהרשמה טלפונית דרך המוזיאון בטלפון: 03-5161970.
הכרטיס כולל כניסה לתערוכת הילדים 'עיניים' ולשאר תערוכות המוזיאון.
* אנו שומרים את הזכות לבטל או לבצע שינויים *
מוזיאון נחום גוטמן לאמנות, שמעון רוקח 21 נווה צדק ת"א  |  טלפון:  03-5161970
 עמוד הפייסבוק: https://www.facebook.com/gutmanartmuseum
אינסטגרם: instegram/gutmanartmuseum
אתר הבית של המוזיאון: http://www.gutmanmuseum.co.il
 
פסטיבל מיוחד ברמלה
הפסטיבל, שייערך במספר מוקדי תרבות ברחבי העיר החל מה-8 ועד ה-10 באוקטובר בין השעות 11:00-23:00 מציע כניסה חינם אל מרבית האירועים והשאר בעלות סמלית של עד 20 ₪.
בפסטיבל יקחו חלק עשרות רבות של אמנים, שחקנים, זמרים, רקדנים ועוד יתקיימו מופעי מוסיקה, הצגות, מופעי מחול, תערוכות, הקרנות סרטים, פעילויות ואטרקציות לכל המשפחה.
בין האירועים הבולטים בפסטיבל:
הפעלות ואטרקציות לקטנטנים בכל יום. ראשון, שני ושלישי 8-9-10.10.17 > 11:00-18:00 מתחם הדשא היכל התרבות
ההצגה 'עוץ לי גוץ לי" של תיאטרון הקאמרי  תגיע לפסטיבל ביום שני, 9.10.17  בשעה 12:00
עלות כרטיס : 20 ₪ בלבד.
תהלוכה חגיגית ברחבי העיר אליה מוזמן הקהל הרחב תתקיים ביום ראשון 8.10.17 בשעה 16:00 בנוסף יתקיימו סדנאות יצירה לכל המשפחה ועוד.
 סרט, פיצה ושתייה קלה ב-20 ₪ בלבד סרטים מרחבי העולם יוקרנו בבית אשכול פיס
ביום ראשון יוקרנו שני סרטים: סידה ארטה (סרט הודי), ילדות פרא (סרט תורכי)- בשעות 19:00 ו-21:00
בשני, יוקרן הסרט הערבי מים ואהבה בשעה 21:00. ובשלישי יוקרנו הסרטים לונה פאפה (סרט בוכרי) ווואג'דה (סרט ים תיכוני). הסרטים בשיתוף האוזן השלישית.
 LIVE בפארק עופר ולמרגלות המגדל הלבן: עדן בן זקן במופע פתיחה בפארק עופר בשילוב להקות מחול, חנן בן ארי, סאבלימינל, רותם כהן, שלומי סרנגה ואיתן מסורי במופעים שונים למרגלות המגדל הלבן, שלמה בר בסוכה במתחם העירייה ועוד
הצגות 'חנדה חנדה חמה על הכלה' של חי ורונן דוידוב, 'אום כולתום' מחזה מוזיקלי בכיכובה של גלית גיאת, ההצגה "הבנות של אבא" בכיכובו של אורי גבריאל ועוד יתארחו בפסטיבל.  
קבלת פנים בסוכת ראש העיר החדש של רמלה, מיכאל וידל יערוך קבלת פנים במהלך חוה"מ לציבור הרחב בסוכה רחבה שתוצב במתחם העירייה.  
עיר התבלינים – מיוחד לרגל הפסטיבל.
אושיית הקולינריה והעיתונאית הילה אלפרט יצרה ערב מיוחד בו תקריא 7 סיפורים  פרי יצירתה, על תבלינים ייחודיים מסתוריים ומסקרנים המסמלים עבורה את תמצית העיר רמלה. בשיתוף המוסיקאים: ישראל ברייט, אלון אולארצ'יק, אבי בללי וקרן טננבאום. 9.10.17, יום שני בשעה 20:00 בספרייה, כרטיס : 20 ₪.

אוכלים וטועמים בשוק הקולינרי בפסטיבל
רמלה היא ללא ספק בירת אוכל הרחוב של ישראל והמסעדות האותנטיות המציעות מנות ממטבחים שונים כמו המטבח הבוכרי, האתיופי, המרוקאי, העיראקי ועוד. מנות כמו פריקסה, בורקס טורקי, לימונדה טרייה, מנות מהמטבח ההודי, תבשילים עיראקיים, מנות מהמטבח הערבי, מלבי ועוד. במהלך ימי הפסטיבל יוצעו למבקרים עשרות מנות ממטבחים ברחבי העולם במחירים סמליים ביריד אוכל מיוחד שיוקם למרגלות המגדל הלבן. מסעדות ברחבי העיר יציעו מנות מיוחדות במחירים מיוחדים שינועו בין 20 ₪ ל-40 ₪ למנה בלבד.
 בנוסף מוזמנים המבקרים להשתתף בסיורים ובמשחק 'מחפשים את המטמון' נושא פרסים לכל המשפחה שיתקיים בין אתרי התיירות של רמלה. למשתתפים תחולק מפה ייעודית עם מסלול המשחק ורמזים שונים לפתרון החידות. חידון המשחק יעסוק בהיסטוריה של העיר רמלה (כתב החידה יחולק באתרי התיירות).
בריכת הקשתות - מאגר המים המפורסם ביותר בעיר החולות (רמל = חול בערבית), שבו גם צולם הסרט "חסמב"ה ונערי ההפקר". המאגר הוקם בשנת 789, בימי החליף הארון אל ראשיד, ונשמר עד היום. במאגר ניתן לשוט בסירות עץ ולהתרשם מהאדריכלות העתיקה במקום.
 מוזיאון רמלה - מגולל את סיפורה של העיר, שנבנתה לפני 1300 שנה, מאז הקמתה ועד היום. במוזיאון מוצג אוצר העיר, הכולל  376דינרי זהב בוהקים, בני יותר מאלף שנה. במהלך חול המועד יוכלו ילדים ליהנות מהטבעת מטבעות (5 ₪ למטבע) בעזרת מתקן  משוחזר המטביע מטבעות נחושת באמצעות פטיש ורושמה, בדיוק כמו בעבר הקדום.
 המגדל הלבן - התצפית היפה ביותר. המגדל הלבן, שהדעות לגביו חלוקות אם היה צריח או מבצר צבאי עם חרכי ירי, הינו המבנה הגבוה ביותר ברמלה ומתנשא לגובה 30 מ'. הוקם בתחילת המאה ה-14. מעל מרפסת הגג של המבנה ניתן לראות ביום בהיר את נופו של כל גוש דן. מבנה זה מועמד להיות מוכרז כאתר מורשת עולמית ע"י אונסק"ו.
 עלות כניסה מוזלת לאחד מאתרי התיירות למבוגר/ילד (בריכת הקשתות, מגדל לבן, המוזיאון העירוני): 10 ₪
עלות כניסה לשני אתרים: 15 ₪ ולשלושה האתרים – 20 ₪.

שוק העיר – ליבה הפועם של העיר רמלה. בעיר, בה חשקו דמויות מוכרות כמו נפוליאון, צלאח א-דין, הארון אל ראשיד, ריצ'רד לב הארי ואחרים, מתקיים פסיפס רב תרבותי בין דתות וקהילות רבות מ-56 מדינות. במקום ניתן למצוא את הסנדוויץ' הטוניסאי המפורסם של רמלה, את הבורקס הטורקי המוכר ושלל דוכנים קטנים וגדולים של ירקות, פירות תבלינים ועוד.
 חומת המנזר הפרנציסקני - הכנסייה נחשבה בנצרות כביתו של יוסף הרמתי. בקומה השנייה של המבנה, אשר הוקם במאה ה-15, התאכסן נפוליאון בשנת 1799. האגדה המקומית מספרת שמחלון חדרו בקומה זאת ירה נפוליאון במואזין שניצב בראש המסגד הסמוך, כי הוא הפריע לשנתו. אל חלון החדר ניתן להציץ מרחוב המסדר הפרנציסקני, המוביל אל הכנסייה. במרכזו של אולם הכנסייה מתנוסס ציור בן 500 שנה של צייר הרנסאנס האיטלקי המפורסם טיציאן.
 מרכז היהדות הקראית העולמית - העדה הייחודית, שצמחה במאה ה-8 לספירה, מזמינה את באי הפסטיבל לסיור בבית הכנסת הגדול של הקהילה בעיר ולהכרת זרם הקראים הביקור נחשב לפנינה נסתרת בין כל אתרי התיירות וההיסטוריה הרבים הקיימים בעיר.
עלות כניסה: 10 ₪ לאדם.
  סיורים מודרכים באתרי התיירות (העלות כוללת כניסה לאתרים ומדריך) בהרשמה מראש בלבד:
 ראשון, 8.10.17 > 09:00-13:00, מפגש בבריכת הקשתות, רח' ההגנה 12
לפרטים ולהרשמה 08-9292650 עלות : 30 ₪  למבוגר, 20 ₪ לילד.
 שני, 9.10.17 > 10:00-14:00, מפגש בריכת הקשתות, רח' ההגנה 12.
סיור למבוגרים מודרך מורחב הכולל את בריכת הקשתות, המוזאון העירוני, המגדל הלבן,
הכנסיה הקתולית והמסגד הגדול: עלות 40 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד
 שלישי, 10.10.17 > 9:00-13:00, מפגש בריכת הקשתות, רח' ההגנה 12.
סיור מודרך בבריכת הקשתות, המגדל הלבן, המוזיאןו העירוני  כולל שתי טעימות בשוק
עלות: 40 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד

קונצרט ווקאלי בכנסיה האנגליקנית, רח' הרצל
שני, 9.10.17 > 16:00-17:00, עלות קונצרט: מבוגר/ילד 25  ₪
 "על המים" קונצרט ווקאלי בבריכת הקשתות, רח' ההגנה 12
שני, 9.10.17 > 18:00-19:00, עלות קונצרט: מבוגר/ילד 25  ₪
 לפרטים והרשמה לסיורים וקונצרטים ווקאלים 08-9292650 או www.goramla.com
לרכישת כרטיסים למופעים: 08-9232542.

פסטיבל 'בציר חדש' השביעי  08-10.10.2017   הוא חגיגה של תרבות מוזיקה ואמנות עכשווית.  השנה יציין הפסטיבל 70 שנה לעיר יבנה ויעניק במה לאמנים ויצירות שיובילו את החידושים בתחומי האמנויות והבמה.
 הפסטיבל יפתח במופע חגיגי, מיוחד ומלא נשמה של הזמר אברהם טל בו יארח את הזמרות  קרולינה וזהבה בן.
 בנוסף, תעלה  במסגרת הפסטיבל בבכורה עולמית, הצגה מוסיקלית חדשה שנקראת   "סימני דרך" מאת גיורא יהלום ואורן יעקובי בבימויו של משה קפטן. יותר מעשור חלף מאז מותה של נעמי שמר. סיפור חייה הוא סיפורה של הארץ הזאת. בהצגה מוסיקלית חדשה אנחנו פוגשים את נעמי שמר בארבעה צמתים בחייה, בהם היא נדרשת להילחם על עתידה האישי והמקצועי.
ההצגה המוסיקלית משובצת שירים שכתבה והלחינה ומשרטטת לראשונה את דמותה של נעמי שמר -  לא כמיתוס לאומי אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.
זוהי הפקה משותפת לתיאטרון הלאומי "הבימה" החוגג 100 שנה להיווסדו עם העיר יבנה החוגגת 70 שנה.
בשלושת ימי הפסטיבל מוזמן הציבור הרחב ליהנות ממגוון רחב של אירועי חוצות, מייצגים אומנותיים, סדנאות ומופעי רחוב לכל המשפחה.


פסטיבל בציר חדש- 8 באוקטובר -10 באוקטובר בעיר יבנה
טלפון למידע ופרטים נוספים: 08-9320000

אמפיתיאטרון יבנה 8.10.17 בשעה 21:00
מחירי הכרטיסים : 80 ₪ בגוש הכיסאות,  60 ₪ במדשאה

נעמי שמר כפי שלא הכרתם בהצגה מוסיקלית חדשה, מחזה ישראלי חדש בהפקת התיאטרון הלאומי הבימה
מאת: גיורא יהלום , אורן יעקובי.
בימוי: משה קפטן.
בהשתתפות: רוני דלומי , רויטל זלצמן, דפנה דקל, גילה אלמגור, סנדרה שדה, דב רייזר, שמעון כהן,  טל מוסרי, תובל שפיר, ירין סביון.
יותר מעשור חלף מאז מותה של נעמי שמר. סיפור חייה הוא סיפורה של הארץ הזאת. בהצגה מוסיקלית חדשה אנחנו פוגשים את נעמי שמר בארבעה צמתים בחייה, בהם היא נדרשת להילחם על עתידה האישי והמקצועי.
ההצגה המוסיקלית משובצת שירים שכתבה והלחינה ומשרטטת לראשונה את דמותה של נעמי שמר -  לא כמיתוס לאומי אלא כפי שהייתה באמת: יוצרת מורכבת, פמיניסטית פורצת דרך, אישה שלא פחדה להשמיע את קולה, שהצליחה לחיות בשלום בין הקיבוץ לתל אביב, בין האמנות לציונות, בין האדם הפרטי: המצחיק, השנון והחם – לאישה הגדולה מהשירים.
הצגת בכורה עולמית  על במת היכל התרבות
ההצגה תתקיים בתאריכים שלישי 3.10.17 בשעה 20:30, חמישי (מוצאי חג סוכות) 5.10.17 בשעה 21:00, מוצ"ש 7.10.17 בשעה 21:00, שני 9.10.17 בשעה 21:00, שלישי 10.10.17 בשעה 21:00
 מחירי הכרטיסים: 139-199 ₪.

מופעי חוצות – מוסיקה, קרקס ותיאטרון רחוב
רחבת היכל התרבות
 יום שני 9.10 בין השעות 17:00 -21:00
 17:15 –מחול בין הספרים
מופעי מחול בהשראת הסיפור "פילים לא רוקדים בלט" - המופעים משלבים את הקהל לאורך כול המופע, מופע מלא בהומור שכולו חגיגת ריקודים. 
18:00 - "קצפת ותות –בעולם הספרים"
במופע בידור מוסיקלי מרהיב, מצחיק וסוחף בנושא חברות.
המופע בליווי להקת רקדניות!
כוכבי הילדים המוכרים והמצחיקים מהטלויזיה: ערוץ הופ! ילדות ישראלית והוי או די יאנג:
19:00 - המופע של מורן "קסם"
המופע של מורן "קסם" - משלב ליצנות, ג'אגלינג ולהטוטי אש. על ידי אומן קרקס ברמה בינלאומית. המופע עלה ברחבי העולם מעל 1000 פעמים והקהל ממשיך להתרגש. הקהל משתלב במופע ובעקבות נוצר מופע אינטראקטיבי ומצחיק במיוחד שמפתיע כל פעם מחדש.
 20:00 התפוזים - הקלאסיקות של הרוק הישראלי
התפוזים מחזירים לבמה את קלאסיקות הרוק הישראלי של שנות ה70 - מופע אנרגטי ומחשמל משירי אריק אינשטיין, תמוז, החלונות הגבוהים, כוורת ועוד
להקת התפוזים מורכבת מנגנים מהשורה הראשונה בישראל וכל הופעה שלה היא מסע בזמן אל ישראל של פעם - הבגדים, השירים, הסאונד והאווירה ייקחו אתכם בחזרה אל תור הזהב של המוזיקה העברית.
        
תהלוכת ארץ הפלאות
הדמויות המפורסמות מתוך ארץ הפלאות בתהלוכת קביים צבעונית: עליסה, מלכת הלבבות, הכובען , טווידלדי וטווידלדאם, החתול והשפן.
רחבת היכל התרבות
יום שלישי 10.10 בין השעות 17:00 -21:00
 מופע מחול בהשראת הסיפור "כובע הקסמים"
17:15 –מחול בין הספרים
המופע משלב את הקהל לאורך כול המופע, מופע מלא בהומור שכולו חגיגת ריקודים.
 18:00 - "דירה קרקסית" , מופע תאטרון קרקס מודרני בהשראת הסיפור דירה להשכיר
בעיר של חיות, קטנות וגדולות, בבניין אחד כולן חוגגות!
5 אומני קרקס מהטובים בתחומם חוברים יחד למופע חוצות עם מתקן נייד.
המופע משלב ליצנות, ג'אגלינג, תאטרון ואקרובטיקה אווירית
מופע מרגש וחינוכי המשלב את הקהל לאורך כל הדרך!
 19:00- מופע קרקס – קבורקה , הצגת תיאטרון המתארת את מסעם של בני זוג, שחקנים נודדים, המנסים לשלב בין עולם הבמה לבין "החיים האמיתיים". הניגוד בין שני העולמות, עולם הבמה ועולם הבית, מוצג באמצעות רצף של קטעי משחק דרמטיים וקומיים, מתובלים באלמנטים מעולם הקרקס.
 20:00 אנשי הארון, להקת "אנשי הארון" הם חיבור נדיר של מוזיקאים יוצרים שהתאגדו יחדיו לשחזר את מופעיה הראשונים של להקת כוורת. במופע ינוגנו שירים משלושת האלבומים של כוורת, בעיבודם המקורי משנות השבעים לצד מערכונים אהובים והפתעות
 תהלוכת האחים גרים, דמויות מפורסמות מאגדות האחים גרים יחברו יחד לתהלוכה קביים צבעונית ומשמחת!
 רחבת היכל התרבות
 יום שני 9.10 בין השעות 17:00-21:00
יום שלישי 10.10 בין השעות 17:00 -21:00


"ארץ עוץ" מתחם אינטראקטיבי שלל פינות הפעלה מתוך הסיפור, הקהל מטייל בין המתחמים המעוצבים, בכול מתחם הוא פוגש דמות מהסיפור והפעלה ייחודית לה.
 דורותי -מקבלת את פני הקהל ומכניסה אותם למתחם
המכשפה הטובה מהצפון- המכשפה מתגלה כרקדנית סטפס מקצועית , היא תלמד את הקהל איך להשתמש מחדש בנעלים הקסומות ולרקוד סטפס  על דרך  האבנים הצהובות
האריה האמיץ - האריה עורך מבחן האומץ עם חביות שחורות ומפחידות, הכניסו את היד פנימה ונסו לגלות בלי להציץ,  מה נמצא בכל חבית?!.
 שעשועון הדחליל- מי יזכה בשעשועון נושא הפרסים ויהיה חכם יותר מהדחליל....
איפה הלב של איש הפח ??? הקוסם מארץ עוץ מופע קסמים ולהטוטים  מהקוסם מארץ עוץ
גם צופים וגם לומדים !
 דמויות מהסיפורים
פסלים חיים ובלונאים בדמויות מפורסמות מהסיפורים והאגדות: הארי פוטר, החתול במגפיים, בילבי, פינוקיו ועוד
 פינת איפור ליאור נעים וצוות המאפרות המקצועי יאפר את הקהל 
 ביתני  יריד  + פרסים משחקים ופרסים לקהל הרחב 
 מתחם סדנאות קרקס, ג'אגלינג, הליכה על חבל, הליכה על קביים ובועות סבון בכול הגדלים
פעילות צבעונית וסוחפת לכול המשפחה
פעילות בסדנה לאמנות ביבנה:
פעילות יצירתית לילדים בגלריה
ביקור בתערוכות:
"גם אחד זקוק לשניים"– שיתופי פעולה בין אמנים ומשוררים
"מיכלי רוח"- חגי ארגוב
כניסה חופשית
ימים שני ושלישי 9.10-10.10 בין השעות 10:00-12:00
כתובת: שד' דואני 25

פסטיבל מספרי סיפורים ה-24
בניהולו האמנותי של יוסי אלפי ייפתח במוצאי סוכות, יום חמישי 5 באוקטובר ויוקדש לציון שנתה ה-70 של מדינת ישראל. באירוע הפותח יצוינו 90 שנים לאחד הסממנים הבולטים של הישראליות לאורך השנים – הקיבוץ הארצי. "נערי הקיבוץ" של פעם חברי הכנסת לשעבר אבשלום (אבו) וילן, רן כהן וחיים אורון (ג'ומס), יהושע סובול, אבי בניהו ועוד, נפגשים על הבמה ויביאו לקהל סיפורים בניחוח ימיה הראשונים של המדינה, לצד "שלישיית שריד" המיתולוגית, ששי קשת ואריאל קשת.
אירוע מרכזי שיציב את 70 שנות המדינה במוקד יפגיש את ותיקי הפלמ"ח שיביאו סיפורים על הנס של מדינת ישראל שהתאפשר תודות לבחורים והבחורות האמיצים של פלוגות המחץ. סיפורים בגוף ראשון עם חיים גורי, עמוס חורב, פוצ'ו (ישראל ויסלר), רפי איתן, נעמי פולני, שלמה גזית, שייקה גביש, אלי שלוש ונגה מרון. את הערב ינחה יוסי אלפי ותשיר בו שרה'לה שרון.
הקרן הקיימת לישראל, מסמלי המדינה הבולטים, תחגוג 115 שנים להיווסדה באירוע עם סיפורים שלא יאמנו על רכישת קרקעות, הפרחתן, ייעורן וטיפוחן. באירוע יזרעו בדמעה ויקצרו ברינה יו"ר קק"ל דני עטר, פרופ' יחיעם ויץ – נכדו של מייסד קק"ל ופרופ' שאול לדני – אספן של קופות קק"ל.
הפסטיבל יקיים שני אירועים מיוחדים בשיתוף "ידיעות אחרונות": מפגש פסגה של כתבי הבידור, התרבות, החברה והפנאי של העיתון, צחי קומה, רענן שקד, יואב בירנברג, אמיר קמינר, גבי בר חיים ורז שכניק באירוע "בידור זה צחוק גדול" על סיפוריהם וסודותיהם של כוכבי הבידור הישראליים. באירוע "עיתונאיות מספרות" שכולו יוקדש לעבודה העיתונאית הנשית, ישתתפו מרב בטיטו, ענת לב אדלר, סמדר פרי, סמדר שיר ונחמה דואק.
חברת האוטובוסים דן, כמו מדינת ישראל, חוגגת 70 שנה שאותן יציין הפסטיבל באירוע שיוקדש לנהגי האוטובוס, פעם סמל סטאטוס בחברה הישראלית, שהגנו בגופם על נוסעיהם בפיגועים, מספקים שירות חשוב ואפילו מבדרים את הנוסעים. בהשתתפות נהגי דן לדורותיהם.
הפסטיבל יעלה יצירה מיוחדת בביצוע בכורה למספר סיפורים ותזמורת קאמרית, "כרטיס לכיוון אחד – חלום ציוני", בשילוב נגנים עיראקיים אותנטיים, לכבוד 70 שנות המדינה. היצירה, מאת יוסי אלפי ובהלחנת בועז בן משה, מספרת את סיפור מסעו של ילד בסוף שנות ה-40 מעיראק לארץ ישראל. דורון סולומון ינצח על תזמורת הסינפונייטה באר שבע.
באירוע שיעשה כבוד לגיבורים הסודיים מעולם הביטחון הנסתר של ישראל, יסופר סיפורם של יוצאי עיראק בקהילת המודיעין הישראלית. חפלה עיראקית עם בני העדה שהיו נערים במחתרת הציונית בעיראק והפכו למקימי יחידות המודיעין והביון בישראל, עם סיפורים שלא סופרו עד היום.
באירוע מחווה לישראל של פעם, יעלה הפסטיבל על נס את ימי המכולת העליזים ואת השירות האישי של המכולתניק. באירוע יישבו "הבנים של המכולתניק" ויספרו סיפורים מהעסק של אבא. באירוע ישתתפו רמי לוי, יפית לוי אטיאס, טוביה צפיר, חיים באר, דני קרמן, יחיאל ספרא, האחים צנחני ועוד.
גורי אלפי חוזר לפסטיבל מספרי סיפורים וביחד עם ד"ר ליעד מודריק, יחקור את מוחו בניסיון אמיץ להבין איך הדבר הזה עובד, או איך לפחות היה אמור לעבוד.
באירוע שישלב כלכלה, מוסיקה, פואטיקה וגנטיקה, ישתתפו המוסיקאי גיל שוחט, הגנטיקאי פרופ' איתן פרידמן, הכלכלן נחמיה שטרסלר ויוסי אלפי במופע הכולל בידור ולימוד לצדו.
לציון שבעה עשורים לקום המדינה, הפסטיבל יצדיע למנהיגים הגדולים שלה: אירוע "איש נבון היה" יוקדש לנשיא החמישי יצחק נבון עם אלי עמיר, שמואל שי, אבשלום קור, עדי אלדר, יהודה עצבה, ארז נבון ומירי נבון. כמו כן, באירוע "רבותיי, מהפך", יספרו על רה"מ מנחם בגין מר טלוויזיה חיים יבין, העיתונאי והמתעד שלמה נקדימון, יו"ר מרכז בגין הרצל מקוב, השרה לשעבר לימור לבנת, מזכיר הממשלה לשעבר פרופ' אריה נאור ושר האוצר לשעבר משה ניסים.
הסופר עמוס עוז "פוגש" את דוד בן גוריון בעקבות מכתב שכתב לעיתון "דבר" בהיותו חייל בסדיר ובו התווכח עם רה"מ הראשון על שאלה פילוסופית. בן גוריון השיב  לו במאמר ארוך ומפורט בעיתון ואף נפגש עמו בנושא.
משורר הפלמ"ח חיים גורי, מעמודי התווך של 70 שנות שירה בישראל, יקיים מופע יחיד בו יביא סיפורים ושירים הרלוונטיים לחייו האישיים והנשזרים בחייה של המדינה ובאירועיה הדרמטיים ממלחמת השחרור ועד היום.
"אהבה בשניים", מופע מיוחד לפסטיבל עם נתן דטנר והפסנתרנית הנודעת אורית וולף, בערב של נגינה, שירה וסיפורים.
כמדי שנה, יצדיע פסטיבל מספרי סיפורים לעדות ישראל באירועים שמחים וצבעוניים: באירוע "לאדינו מדור לדור" בחגיגה שכולה הומור, מוסיקה ופולקלור, של הורים וילדיהם: חני נחמיאס ויעקב נחמיאס, עליזה ודין דין אביב, עירית ענבי ושני ענבי, קובי זרקו ונכדתו עלמה ויוסי אלפי ושרי אלפי בסיפורים עם חכמת חיים ספניולית. ב"סלוניקי אהובה" שיתקיים במחווה לארגון ניצולי מחנות ההשמדה יוצאי יוון בישראל, יובא סיפורן של הקהילות המפוארות באירוע עם שמחה מתוך הכאב. באירוע מיוחד שיוקדש לבני העדה הכורדית, "אנה כורדי", ישתתפו המשורר יעקב יעקב, יו"ר ארגון עולי כורדיסטאן הרצל לוי, השחקן יגאל עדיקא ועוד. ב"אנו באנו קודם – סיפורי בוכרים" יעשו כבוד לעדה הבוכרית האחים רונן וחי דוידוב, הזמר עידן יניב, נשיא ברית יוצאי בוכרה יוסף בר נתן, איש קול ישראל אסף פוזיילוב ועוד. כבכל שנה, תתקיים חפלה עיראקית חגיגית בהנחיית יוסי אלפי שתוקדש לעיראקי מיום היוולדו ועד בכלל. השחקן יעקב בודו ינחה את המופע "יידיש איז יידיש" עם סיפורים והומור יהודי, בשפה שממאנת לעזוב את העולם, ועוד.
אירועים נוספים בפסטיבל: רבקה מיכאלי תחבור למשה להב ("הטיש הגדול") במופע של זמר עברי עם הרבה צחוק, הומור ושנינה. יורם טהרלב יספר במופע יחיד על הסודות הנסתרים וההומור הבלתי צפוי ביהדות. הפרסומאי אייל גפן במופע בכורה בפסטיבל יספר על גיבורי התרבות שהיו לנו ואינם עוד, עמם עבד ועמם היה מיודד, במחווה ליוסי בנאי, שייקה אופיר, יצחק רבין, ספי ריבלין, מנחם גולן, אריק איינשטיין, מוטי קירשנבאום, אורנה פורת, נתן יהונתן ועוד רבים. "מדריכי טיולים מספרים" עם מיטב הסיפורים של האנשים שלימדו אותנו להכיר ולאהוב את הארץ, "אני בניתי בית בארץ ישראל – בתים מספרים" עם סיפורה של ארץ ישראל דרך בתים לאורך ההיסטוריה, "צחוק יהודי ירושלמי" בסימן יענקל'ה בן סירא וז'אק כהן, "נשי אישי נשי" בהנחיית איריס קול ובהשתתפות ענת ברזילי, ענת אביעד, רינה פדווה ועוד, "עברית שפה חבל"ז" עם מיטב מומחי השפה, דורי בן זאב שר ומספר מאיר אריאל, "רק על עצמי לספר ידעתי" על המשוררת רחל בביצוע אורי מילשטיין ושולמית לבנת, ד"ר נירה כפיר תספר על התערבות במצבי משבר, השופט בדימוס שלי טימן עם סיפורים מצחיקים ממרום דוכן השופט, שמעון פרנס יספר סיפורים שבין יפו לפיראוס, מופע "ערב טוב ישראל" עם ישראל גוריון, מתי סרי שר ומספר יוסי בנאי, יאיר ניצני בערב על הומור, מוסיקה וחברות בלהקת רוק אחרי גיל חמישים, מופע הבידור החדש "ענת ברזילי מרימה", בוקי נאה עם חברים מעולם הפלילים, צור שיזף יספר על מסעותיו המוזרים והמסתוריים ברחבי העולם ועוד.
הפסטיבל הינו מותג תרבותי ייחודי ונחשב לפסטיבל מספרי הסיפורים הגדול בעולם.
אתר הפסטיבל - www.yossi-alfi.co.il
גם השנה שמרו מפיקי הפסטיבל על מחירים שווים לכל נפש, מתוך מגמה לשמר את עממיותו של הפסטיבל. כרטיסים ניתן לרכוש דרך "פשבר" בטל-  *8023, 03-5745005 אתר "פשבר" – www.stories.pashbar.co.il או בקופת הפסטיבל - 03-5730661

צפון הארץ

קצרין - פסטיבל צלילי בזלת ה-3
פסטיבל "צלילי בזלת" השלישי,  חוזר בסוכות במתכונת מקבילה ל"אוקטוברפסט"  הידוע. פארק קצרין יארח את פסטיבל "צלילי בזלת" השלישי בפעילות משפחתית מדליקה, מופעים משפחתיים, סדנאות ייחודיות בבוסתן עצי הזית והרימון, מופעי תיאטרון, תיאטרון רחוב וסוכה ענקית שתעמוד לרשות המבקרים בפארק לאורך כל ימי החג.  (בשעות היום 10:00 – 16:00). חגיגת הלל מסורתית עם הזמר והיוצר יונתן רזאל, הקהל מתבקש להצטייד עם כלי נגינה מהבית והרבה אנרגיה! (יום א' חוהמ"ס 8/10 בשעה 10:00 תחילת תפילה 9:30). בערב, ישנה הפארק את פניו ל"פסטיבל הבירה של הגולן", מיטב הבירות של הגולן, עשרות טעמים שונים וייחודיים לצד אוכל טוב, תלבושות ססגוניות ומוזיקה מקומית מעולה. שי צברי ונבחרת הגרוב של המזרח התיכון במופע. מומלץ בחום!  8/10: כניסה מהשעה 20:30, הכניסה ללא תשלום, תחילת מופע 21:30). בערב השני מופע של להקת ה"ג'ירפות".  (9/10: כניסה 20:30, ללא תשלום, תחילת מופע 21:30). צעדת קצרין והגולן תתקיים בשיתוף מועצת קצרין, מועצה אזורית גולן וקק"ל ותחתום את הפסטיבל. תחנות הפעלה מדליקות לילדים לאורך הצעדה. (יציאה בשעה 10:00 והסיום בפארק קצרין) אורך המסלול - 5 ק"מ ומסלול קטנטנים של 1.5 ק"מ. מתאים לכל המשפחה.  את הצעדה יחתום הפנינג משפחתי ומופע ביטלס לכל המשפחה (10.10 בשעה 13:00). ימי הפסטיבל - א'- ג' חוהמ"ס  8-10 לאוקטובר לפרטים: פארק קצרין- 04-6961350, דף הפייסבוק פארק קצרין העתיקה

צעדת קצרין והגולן בחול המועד סוכות
סוכות בגולן – צעדה לכל המשפחה, משחקי ילדות, תחנות הפעלה מדליקות, חוויית בוקרים ליום אחד, מופע מוזיקלי "ביטלס לכל המשפחה" - כיף משפחתי והכל בחינם בנופי הגולן חגיגת התיישבות לרגל 50 שנים לחידוש ההתיישבות בגולן, 40 שנה לעיר קצרין ו-115 שנים לקרן קימת לישראל. מועצה אזורית גולן, מועצה מקומית קצרין וקרן קימת לישראל, יזמו את צעדת קצרין והגולן הראשונה. בה  ישתלבו תחנות הפעלה מדליקות לילדים. את הצעדה יחתום הפנינג משפחתי ומופע מוזיקלי "ביטלס לכל המשפחה" . הצעדה חותמת את אירועי סוכות בפסטיבל צלילי בזלת בפארק קצרין העתיקה.  היציאה לצעדה בשעה 10:00, סיום משוער 12:30 בפארק קצרין. אורך המסלול - 5 ק"מ ומסלול קטנטנים של 1.5 ק"מ. מתאים לכל המשפחה.  (יש להצטייד במים) כניסה והפעלות ללא תשלום.  יום שלישי, 10.10.17 כ' תשרי תשע"ח בין השעות 10:00-15:00, ביער קרן קימת לישראל, בסמוך לפארק קצרין העתיקה. https://goo.gl/YKD7Ag

פסטיבל 'טעם בגליל' במעלות תרשיחא: שלל פעילויות באגם מונפורט
פסטיבל 'טעם בגליל 3' - פסטיבל תרבות קולינרי לכל המשפחה יתקיים בסוכות (8-10.10) זו השנה השלישית סביב אגם מונפורט במעלות תרשיחא. במתחם הפעילות מסביב לאגם יתקיימו שלל פעילויות ואטרקציות חינם לכל המשפחה כולל הופעות, הפעלות ומופעי מוסיקה, תיאטרון רחוב ומוזיקה, הצגות לילדים, מתחמי יצירות ומשחקים, פינת ליטוף, מתחמים מוסיקליים בסגנונות שונים, פינות שאנטי ועוד, הכל ללא תשלום.  במתחם המזון בפסטיבל המציע אוכל טעים ומעניין, יינות טובים ובירה צוננת, ייקחו חלק עשרות עסקים מתחום הקולינריה מרחבי הגליל לצד מיזמי אוכל מעניינים מכל רחבי ישראל בחגיגה של טעימות וחוויה קולינרית ייחודית במקום אחד במחירים נוחים לכל המשפחה. לראשונה ייפתח במסגרת הפסטיבל מתחם Food Truck שיציג משאיות אוכל בעיצוב צבעוני שיציעו אוכל רחוב מגוון במתחמי ישיבה מעוצבים בסגנונות שונים. בנוסף יוכלו מבקרי הפסטיבל ליהנות משלל אטרקציות האגם בתשלום בהן גם פארק האקסטרים החדש והגדול בישראל שנפתח ממש בימים אלו. בנוסף לשלל פעילויות הפסטיבל מדי יום, ביום ב' (9.10) יתקיים במתחם הפסטיבל "יום מעלות-תרשיחא" במסגרתו יתקיימו פעילויות שונות בנושא העיר החוגגת השנה את שנת ה-60 להקמתה. לפרטים  http://www.maltar.org.il  

פסטיבל המעיינות – 80 שנה לעמק המעיינות
הפסטיבל שיעמוד השנה בסימן 80 שנה להתיישבות בעמק יתקיים בימי חג הסוכות (7-12.10) ברחבי עמק המעיינות. בין האירועים השונים: מופעי מוסיקה ישראלית (3 מופעים באולם הקימרון - אביתר בנאי, טיפקס ואברהם טל; אסי ישראלוף ואבי גרייניק במופע לכל  המשפחה בניר דוד; אליעזר רוזנפלד בשמחת בית השואבה בשדה אליהו ועוד); סיורים מזמרים ביישובים השונים שיתמקדו בסיפורים, בשירים ובאנשים אשר עיצבו את דמותו של העמק במהלך השנים; תערוכת ענק מיוחדת שתציג את החיים בעמק המעיינות ב-80 השנים מאז הקמתו; סיורים מיוחדים לכל המשפחה על 'שביל עמק המעיינות'; שלל פעילויות מיוחדות באתרי התיירות הרבים ועוד. טרם פתיחת הפסטיבל יתקיים (2.10) מיצג אופנה לילי בלוקיישן מיוחד במינו - בלב אתר השחזור של ההתיישבות בחומה ומגדל בגן הלאומי גן השלושה (הסחנה): קולקציית מחווה לאופנת החלוצים שיצרה קבוצת מעצבים מרחבי עמק המעיינות. רכישת כרטיסים ומידע נוסף על שלל אירועי הפסטיבל: https://maianot.smarticket.co.il/
 
האתרים

ראש בראש: ראש השנה בראש הנקרה 
במהלך ימי החג (21-23.9) באתר הנקרות הצפוני יקיימו פעילויות מיוחדות לילדים ביניהן סדנת יצירה וסיורים מודרכים בתוך הנקרות שייצאו בכל שעה עגולה. הפעילויות ללא תשלום נוסף וכלולות במחיר הכניסה לאתר התיירות ראש הנקרה הכולל גם נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וכמובן – ביקור בנקרות. ניתן להעשיר את הביקור ולשלב [במחיר מיוחד] גם טיולים ברכבים חשמליים או רכיבה על אופניים לאורך טיילת החוף. הפעילות בין השעות 9:00-16:00. לפרטים -  073-2710100 http://www.rosh-hanikra.com

בין הנקרות ביום וגם בלילה: סוכות בראש הנקרה
בימי חג הסוכות (7-10.10), בכל שעה עגולה ייצאו סיורים מומחזים עם שחקנים בדמות דוד המלך – אחד מהאושפיזין של החג –שיחד עם גוליית הענק ילוו את הקהל במסע בין הנקרות והגלים ויספרו את סיפורם בצורה חווייתית לאורך המסלול המיוחד. הפעילות ללא תשלום נוסף וכלולה במחיר הכניסה לאתר התיירות ראש הנקרה הכולל גם נסיעה ברכבל, מיצג אור-קולי וכמובן – ביקור בנקרות.  בנוסף, ייפתח האתר גם בלילות לסיורי עששיות הכוללים נסיעה ברכבל המואר אל הנקרות הימיות, סיור מודרך לאור עששיות בתחנות מיוחדות ברחבי האתר, מיצג אור-קולי ועוד. סיורי העששיות (סיור ראשון מהשעה 19:30) בהרשמה מראש באתר http://www.rosh-hanikra.com או בטלפון 073-2710100, מחיר הסיורים הליליים: 50 ₪ למבוגר, 40 ₪ לילד (3-18). שעות פתיחת האתר ביום: 9:00-18:00, בימי שישי ובערבי חג הסגירה בשעה 16:00. 

אל ראש החרמון
פותחים שנה באתר החרמון, בילוי לכל המשפחה במזג אויר נעים, סתיו כבר מורגשבאויר. אתגר הבריחה "בעקבות נסיכת הקרח" יפעל בשעות קבועות (12:00, 13:00, 14:00) בחגים, חוויה לכל המשפחה בחיפוש אחר נסיכת הקרח שאיבדה את דרכה בחרמון. סיורים מודרכים לפסגת החרמון, מורשת, תוכן חינוכי, טבע ונופים מרהיבים, לצד נסיעה ברכבל, מזחלות אקסטרים, נסיעה עצמית בקרטינג במסלולי הגלישה ומדרון משופע לגלישה באבובי הקיץ. בימי החג סיורים מודרכים ללא תשלום (הסיורים יתקיימו פעמיים ביום בשעה 11:00/13:00),  בשיתוף פעולה עם החברה להגנת הטבע . אוהבי הטיולים והלכת ימצאו באתר מגוון רחב של מסלולי טיול בדרגות קושי שונות. משך הסיור כשעה וחצי, יש להגיע לאתר חצי שעה לפני שעת הסיור. יוצאים מהקפיטריה בתחנה העליונה, יש להגיע עם נעלי הליכה, ולבוש חם. סוכה כשרה באתר. לפרטים והזמנות:1599-550-560 http://www.skihermon.co.il/  (הכניסה לאתר והסיורים ללא תשלום, השימוש במתקנים ובאטרקציות ואתגר הבריחה בתשלום הפעילויות והסיורים יתקיימו בהתאם לתנאי מזג האוויר, חשוב להצטייד בלבוש חם)


חגי תשרי בקייקי כפר בלום
בקייקי כפר בלום, הזרימה נפלאה והחוויה תמיד מגבשת ומעלה חיוך רחב על פני המבקרים,  לצד שלל  אפשרויות בילוי  לכל המשפחה. בראש השנה ובחגי תשרי נהנים הקטנטנים משייט במסלול ה"קייקיד" מגיל שנתיים עד חמש, מסלול בלעדי בקייקי כפר בלום, נפרד מההמון בתוואי רגוע ונעים. בנוסף, פעילות אתגרית בפארק החבלים "טופרופ" בגובה עשרה מ' מעל כולם, בין צמרות העצים. האומגה למים, תספק לאמיצים חוויה מהנה לצד קיר הטיפוס המתנשא לגובה 12 מ', במתחם החץ וקשת ייהנו במיוחד הילדים. הקולנוע הרב חושי D3 יספק שייט נהרות סוער "וירטואלי" בשלושה ממדים. אוהבי השטח ימצאו את מתחם הקמפינג כפתרון נפלא לחופשה חסכונית, המתחם  מסודר וכולל שירותים, מקלחות, מים חמים ומרחבי דשא מטופחים לפיקניק משפחתי. סוכה כשרה לטובת המבקרים. שעות פעילות : 10:30 –15:30.  1-700-50-66-11, WWW.KAYAKS.CO.IL מחיר שייט לאדם בשייט הרגיל: 97  ₪  (ניתן לרכוש כרטיסים מוזלים באתר האינטרנט ובמועדוני הצרכנות )

שוברים שגרה בצוק מנרה
אצטרובלים ותצפיות - בראש השנה יתקיימו באתר סיורי תצפיות בחורש וסדנאות יצירה עם אצטרובלים ברוח החג בנוסף לנסיעה ברכבל הארוך במדינה, בילוי במגלשות הרים, טרמפולינה בנג'י, טיול ברכבת הצוק בקיבוץ מנרה והכרות עם הקיבוץ ומיקומו על גבולה הצפוני של מדינת ישראל, סנפלינג בצוק בגובה 42 מ', קיר טיפוס, חץ וקשת, קיר בולדרינג וכל זאת מול הנוף המרהיב של עמק החולה והגליל העליון.
בעקבות שבעת המינים - בסוכות לראשונה סיורים מודרכים בעקבות שבעת המינים, סדנאות יצירה עם אצטרובלים, סדנאות ומופעי ג'אגלינג מרהיבים של המרכז לאומנויות רחוב לצד כל פעילויות הפארק האתגרי. רכבל, מגלשות הרים, טרמפולינה בנג'י, טיול ברכבת הצוק בקיבוץ מנרה, סנפלינג, קיר טיפוס, חץ וקשת, קיר בולדרינג וכל זאת מול הנוף המרהיב של עמק החולה והגליל העליון. במנרה לודג' מתחם הלינה של צוק מנרה אזלו החדרים לראש השנה ולסוכות נותרו עוד מעטים, המקדימים להזמין יהנו ממחיר מעולה – החל מ799 ₪ ללילה והילד הראשון ללא תשלום בחדרי הבייסיק. אורחי הלודג' נהנים מכל פעילויות הצוק כחלק מהלינה וללא תשלום נוסף ומסיור עששיות מרתק מלווה בחידות. ומכניסה חינם למוזיאון בית אוסישקין בקיבוץ דן. להזמנות: 04-6908198 צוק מנרה ממוקם על כביש 90, בין ראש פינה לקריית שמונה. www.cliff.co.il 04-6905830


ארוחות סדנאות וסיור דגים חוויתי במתחם "דג על הדן"
במתחם דג על הדן נמצאת בנוסף ל"מסעדת דג על הדן" הוותיקה והאיכותית, גם חוות גידול הדגים "דג על הדן", המספקת דגים טריים ומשובחים למסעדה . במהלך ימי חג הסוכות תפעל המסעדה וחוות הדגים שלצידה. יתקיימו סיורי דגים מהיבט חקלאי ייחודי ומרתק. הסיור עובר בבריכות הדגים לאורך שלבי גידול הדגיגים ועד הצלחת ובבריכות גידול דגי החדקן מהם מופק קוויאר שחור למסעדות השף בארץ ובעולם. בילוי מומלץ למשפחות. ניתן להזמין, סדנת בישול בשטח, בה לומדים כיצד להכין ארוחת בסיס דג הפורל, מה סגולותיו המיוחדות וכמובן נהנים מהדג שהוכן בסדנא. במקום סוכה כשרה לנוחיות המבקרים.
שעות פעילות המסעדה בחול המועד: החל מהשעה 12:00 ועד אחרון הסועדים
מחיר סיור:25 ₪ למשתתף (גיל 3 ומעלה). מחיר סדנא כולל ארוחה וסיור: 190 ₪ למשתתף (גיל 3 ומעלה). בהזמנה מראש בלבד. לפרטים והזמנות: 04-6950225
"חוץ בארץ" - בחמת גדר
עונת הסתיו וחגי תשרי, היא תקופה מומלצת לבילוי בפארק הנופש חמת גדר שמציע חווית בילוי כוללת לכל המשפחה וחוסך לכם את הטרטור שכרוך ביציאה מהארץ. לצד מתחם הבריכה הקרה נמצאות המרחצאות והמעיינות הטרמו-מינראליים, בעלי סגולות רפואיות רבות. מתחם המעיינות כולל בריכות רחבות ומפלי מים, כסאות ג'קוזי ייחודיים ומיטות נוחות סביב. לצד הבריכות ממוקם הספא הכולל חדרי טיפולים מפנקים וצוות מטפלים רחב ומיומן המעניק מגוון טיפולים גוף ייחודיים. בחמת גדר מעל 200 תנינים ממינים שונים מרחבי העולם בחווה הגדולה בישראל. לצד, מתחם ה"מיני ספארי" בו גדלות חיות רבות בסביבתן הטבעית. מופעי האכלת תנינים, פינת ליטוף עם מגוון חיות, מופע תוכים מרהיב עם פעלולים שטרם ראיתם, חממה טרופית עם עשרות ציפורים נדירות. אגם הדייג* (מותנה במזג האוויר) בו ניתן לדוג דגים ולהכינם בשטח ו/או ליהנות מ-4 המסעדות הנמצאות בפארק. במתחם ממוקם גם אתר עתיקות. בחמת גדר מגוון אופציות לינה שמשלימות את הבילוי בפארק, החל בכפר אוהלים ממוזגים, מתחם אוהלים מסודר, אוהלים ללא מזגן ומתחם קמפינג לבניית אוהל באופן עצמאי, מלון הספא וילג' מספק חוויה מפנקת במתחם נפרד ואיכותי. בחג הסוכות יוצבו באתר סוכות לרווחת המבקרים. דברו איתנו: 6393* www.hamat-gader.com   ׳חמת גדר׳ בפייסבוק

חגיגה בזרעים של צבע בסוכות!
הגלריה זרעים של צבע מציעה בילוי משפחתי בפסטיבל יומי עם שלל פעילויות אומנות מיוחדות. גולת הכותרת, ביקור בתערוכה ופעילות צילומית להורים וילדים בהנחיתו של עופר בלאנק ללא תשלום-בשעה 11:30 וב13:30!!!  בנוסף, סיור מודרך ע"י ציפי אחישחר בתערוכת הצילומים שבגלריה (ללא תשלום). הצגת ילדים "עץ הולך" בשעה 12:30 , בליווי מוזיקלי ומתאימה לכל המשפחה. עלות ההצגה 15 ₪  למשתתף. בחצר החיצונית יוקמו שלל דוכנים בניהם חץ וקשת, סדנת צמר, איפור פנים, צמות אתיופיות, תכשיטי זכוכית, תכשיטים עם ארומה. דוכן אוכל ושתייה Shimmys Food Truck‏ האוכל כשר למהדרין בדוכן יוגשו סלטים, סושי, כריכים, שתייה חמה וקרה. למבקרים תוקם סוכה אירוח כשרה .
מתי: יום א' 8/10 10:00-17:00, בגבעת יואב, דרום רמת הגולן לפרטים : בת שבע 050-8336673
האורחים ביריד יוכלו  לבקר במרכז המבקרים "קול שופר" שנמצא במרחק הליכה מהגלריה. סיורים מודרכים למשפחות בשעה 11:00 ו- 15:00 . מחיר סיור מיוחד ליריד -  20 ₪   למשתתף, מגיל 6 ומעלה.

יין נטופה ישמח כל סוכה בחג!
ביקב נטופה (במצפה נטופה), מיוצרים יינות איכות אלגנטיים בסגנון העולם הישן, המתאפיינים בגוף מעודן בעל ניחוחות וטעמים מורכבים.  היקב מייצר כיום כ-120,000 בקבוקים בשנה הנמכרים ברחבי העולם. לרגל החג מבצע יינות משמח: כל הרוכש 4 יינות יקבל בקבוק 1 ללא תשלום, כל הרוכש 6 יינות יקבל 2 בקבוקים ללא תשלום. זול מבניהם, אין כפל מבצעים. שעות פעילות וביקור מודרך בחדר היין, בחול המועד סוכות:א'-ג' 10:00-16:00 ד'+ו' 10:00-14:00. לפרטים: 04-6786454. אתר האינטרנט  www.netofa.com  ובדף הפייסבוק Netofa Winery 
                                                                                   
        
 צאו להנות!!

אין תגובות:

פרסום תגובה